Hakkımda

Merhaba,

Ben Yahya Sönmez. Aktif olarak Türkiye Diyanet Vakfı’nda Kıdemli Yazılım Uzmanı olarak çalışmaya devam ediyorum.

Enterprise Integration – Azure Logic Apps – Azure Functions – Azure API Management – BizTalk Server – Azure Service Bus – Azure SQL – Asp.NET vb. teknolojileri kullanarak web tabanlı kurumsal projeler geliştirmekteyim.

Görevlerimden bazıları BizTalk Server, Azure API Management, Azure Logic App,  Azure Functions, Azure Service Bus ve Azure SQL ile kurumsal entegrasyon uygulamaları geliştirmek.

Bununla birlikte Serverless ve Microservices gibi konularda güncel teknolojileri kullanarak (cloud + on-premises) hybrid mimari yapıları üzerine çalışmaya devam ediyorum.

Şuan için, yazılım ve sistemle ilgili geleceğin bulut teknolojilerinde olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden işlerimde de bulut teknoloileri üzerine odaklanmış durumdayım.

Bilginin paylaştıkça çoğalacağı inancında olduğumdan dolayı, bilgi ve tecrübelerimi elimden geldiği kadar blog üzerinden paylaşmaya devam ediyor olacağım.

info [at] yahyasonmez.com e-posta adresi üzerinden iletişim kurabiliriz. Güncel teknolojiler ve mimari yaklaşımlar hakkında görüş alış verişinde bulunmaya her zaman hazırım.

Saygılarımla.